منو222
.

سمند

روکش صندلی سمند

معرفی سمند

برای معرفی سمند چه باید گفت ؟ سمند یار غار ما ایرانی‌ها شده است. اسب نه‌چندان سرکش ایرانی که از سال 1381 مهمان جاده‌های ایران شده است و همچنان به لطف پوست‌اندازی‌های مدام، میتازد.سمند در آذربایجان، چین، سنگال، سوریه و سریلانکا هم به فروش میرسد. سمند و همه خاندان‌اش از پلتفرم پژو 405 استفاده میکنند. این خودروی محور جلو آنقدر اطلاعات گسترده دارد که واقعا پیدا کردن نقطه شروع کار دشواری است.
سمند در مدل‌های EL ، LX ، ساحلی، سریر، SE، دیزلی، پردیس، زوبین،  استیشن و وانت توسط ایران‌خودرو توسعه داده شد اما در نهایت LE به تاکسی تبدیل شد، LX به پرفروش ترین مدل سمند تبدیل شد و SE هم مدل اقتصادی آن‌ها شد. سمند ساحل تنها کانسپت ایران‌خودرو بود که بعد از تولید به انبار مرکز تحقیقات ایران‌خودرو رفت. سمند زوبین هم قرار بود خودرویی مثل پیکان ‌جوانان شود. پیشرانه‌ای با توان حدود 150 اسب بخار، هندلیگ بالا، سیستم تعلیق و ترمزگیری تقویت شده از مزایای آن بود. متاسفانه زوبین ایران خودرو در غلاف ماند و هرگز مهمان خیابان‌های کشور نشد.سریر عملیاتی شد و چند نمونه از آن ساخته شد اما فاصله زیاد این خودرو با اهداف واقعی این نوع اتومبیل باعث شد تا این لیموزین ایرانی بسیار کم‌فروغ ظاهر شود. سمند دیزلی هم به دست مشتری های ایران خودرو نرسید، هرچند خبرهایی وجود داشت که حاکی از آماده سازی این نوع از سمند بود اما نتیجه، هیچ!

شاید بتوان سورن را هم در خانواده سمند جا دارد، حداقل فیس‌لیفت ممکن با داشبوردی جدید که توسط ایران‌خودرو به تولید انبوه رسید.


همانطور که میبینیم ایران خودرو خیلی سعی کرده است تا سمند را توسعه دهد و البته ماجرا جایی جالب‌تر میشود که لیست بلند بالای پیشرانه‌های سمند را بررسی کنیم.
موتور 2000 سی‌سی ، موتور 1800 سی‌سی قدیمی و پرمصرف ، موتور 1600 TU5 و در نهایت موتور 1700 سی‌سی EF7 هرکدام برای مدتی مهمان این اسب ایرانی بودند. در حال حاضر اکثر تولید سمند به موتور 1800 و Ef7 تعلق دارد.

انواع روکش صندلی های فابریک سمند را میتوانید در ایران‌کارلوکس خریداری کنید. لیست انواع روکش‌های صندلی سمند به شرح زیر است.


 
دسترسی سریع