پژو

روکش صندلی فابریک پژو

معرفی پژو

در سال ۱۸۱۰ میلادی خانواده‌ای به نام پژو شروع به ساخت آسیاب‌های قهوه کرد. آنها در خواب خود هم نمیدیدند روزی بیش از بیست مدل از رده خارج شده "قهوه ساز" آنها در ایران به صورت عمده به فروش رسد، اتومبیل که جای خود دارد...."آرماند پژو" موسس شرکت پژو فرانسه در شهر سوشو بود.

کلمه کلیدی: پژو 405 !
همه داستان ایران‌خودرو و پژو از 405 آغاز میشود و راهی دوری هم نمیرود، حدود سی سال است که این مسیر به دور میدان 405 میگردد. پژو405 در آرژانتین ، شیلی،مصر،فرانسه ، مالزی، لهستان، تایوان، بریتانیا ، زیمبابوه و ایـــــــــران مونتاژ شده است.
"پینین‌فارینا" که امروز طراحی آن را در JAC J5 میبینیم، در اواخر دهه هشتاد میلادی پـژو 405 را طراحی کرد. در اواخر دهه شصت و با پایان جنگ تحمیلی، ایران‌خودرو تصمیم گرفت جانشینی برای پیکان پیدا کند. قرار شد تا پژو 405 با مدل‌های GL و GLX به بازار کشور پاگذارد. در سال 1383 چندین 405 دچار حریق شدند و ایران‌خودرو طی فراخوانی سعی در رفع مشکل کرد. قرار بود بعد سال 95 خط تولید این خودرو متوقف شود اما همچنان پژو 405 به عنوان یک خودروی خوش‌فروش توسط ایران‌خودرو در حال واگذاری است.

برخی خودرو ها با برند پژو وارد بازار ایران شدند که در برخی موارد باعث شکایت پژو از ایران‌خودرو شد. پژو سفیر،پژو پارس یا پژو پرشیا نام‌های محصول پروژه‌ای با عنوان سازمانی X9 است. بی‌تردید پژو پارس بهترین فیس‌لیفت تاریخ ایران‌خودرو بشمار می‌آید. فقط همین نوع از پژو 5 تیپ‌بندی دارد اما میتوان گفت هرپنج تیپ ظاهری تقریبا یکسان دارند. پارس مشکی، توسط دولت‌ها به عنوان خودرو تشریفات در نظر گرفته شده است و معمولا در کاروان‌های تشریفات آنها را میتوان دید.

پژو که بازار را در ایران کاملا در انحصار دید 205 را وارد ایران کرد اما چندی بیشتر نگذشته بود که پسر خوش‌چهره‌اش 206 را به بازار ایران فرستاد تا جوانان را شیفته خود کند. در سال 95 چند قرارداد بین پژو و ایران‌خودرو منعقد شد که طی آن قرار شد تا 508 بصورت وارداتی و 301 به صورت مونتاژ به بازار ایران قدم گذارد.

با توجه به گستره‌ی محصولات پژو در کشور، ایران کارلوکس تلاش میکند تا همه ادوات این خودروها را برای شما کاربران آماده کند.
 

پژو 206

روکش صندلی فابریک پژو 206

مروری کوتاه بر پژو 206

پژو 206 و 207i هردو یک خودرو هستند اما دو نام دارند. خودروی 206 با تیپ بندی 1 تا 6 به بازار آمد، پس از آن سدان این خودرو به جاده‌ها پا گذاشت. بعد از مدتی 207 هم به محصولات ایران‌خودرو اضافه شد اما از آنجا که خریدش توجیه اقتصادی نداشت خیلی موفق نبود. اخیرا ایران‌خودرو از 207 صندوقدار رونمایی کرده است و آپشن های زیادی به آن اضافه کرده است.